Nová nahrávka kapely BraAgas nese název, který charakterizuje celé album. Zvolání Yallah! se používá běžně ve všech arabsky mluvících zemích jako povzbuzení či pobídka. „Jedem!“ „Pohni sebou!“. Kapela se opět hlásí k sefardským písním, kterých je na albu většina, ale nejen k nim – posluchač procestuje celé Středomoří – od Španělska, po Turecko, přes Balkán. Album Yallah! je již pátou nahrávkou BraAgas za 7 let existence a skupina na ní představuje tradiční evropské písně ve vlastních aranžích. Kapela, jež je tvořená ze čtyř pětin dámami, získala v kategorii World music ceny Anděl za předchozí album Fuerte (2012) nominaci a za album Tapas (2009) dokonce vítězství. Yallah! navazuje na předchozí alba, tentokrát ubylo elektroniky, která byla nahrazena energií, vynikající instrumentací a svižnějšími aranžemi.
BraAgas na Yallah! si vzali na mušku opět sefardské písně a písně z balkánské oblasti (nejvíce ze Srbska). „Pořád se držíme našich oblíbených písní španělských Židů, ale tentokrát jsou posbírané z celého Středomoří – jsou slyšet vlivy Turecka, nebo Řecka. Sefardité žili ve Španělsku do 1492, potom se vystěhovali po celé této oblasti. Baví nás na tom, že písně jsou pro naše ucho na první pohled velmi nezvyklé – podivné harmonie, liché rytmy, ale tím jak je to lidová tvorba, tak přes staletí předávání jsou písničky velmi usazené a působí celistvě a organicky samy od sebe.„ Osvětluje seznam vybraných písní a přístup Kateřina Göttlichová. „Přiznáváme, že při výběru nás většinou zaujme spíš melodie, ale text jde hned za tím. Většina těch písní je o lásce. V lidových písních se často skrývá spoustu náznaku, jinotajů a konkrétně na téhle desce je hned několik písni, které se dají vysvětlit více způsoby a dají se za tím velmi živě představit konkrétní příběhy – třeba touha, nebo žárlivost se přes staletí nemění.“ (Pozn. texty a překlady k dispozici na www.braagas.com)
BraAgas koncertují v zahraničí čím dál více a často i na historických festivalech. I díky tomu se repertoár posouvá i ke skladbám se starším datem vzniku. Že by mohli vyčerpat své zdroje písní se ale dámy neobávají. „Písní je dost a dost, folklór zemí, jejichž hudbu rádi hrajeme, to je nevyčerpatelná studnice.“
Kapela BraAgas se do studia vrátila v původní zakládající sestavě. „Ovšem basu (Jan Hrbek) a violu (Daniela Bryndová), které máme od desky Fuerte, si necháváme nadále.“ Dodává Kateřina Göttlichová. A tentokrát si při nahrávání ve studiu 3bees vystačila s minimálním počtem hostů. Kdo nemohl chybět je Jan Klíma na bulharské dudy ve skladbě Bilbil Pile a Jan Balcar na kytaru v Ocho Kandelikas. Desku opět produkoval David Göttlich spolu s Janem Balcarem, kteří spolu s kapelnicí BraAgas - Kateřinou tvoří už lety prověřené tvůrčí trio. Páté album BraAgas ukazuje kapelu ve vrcholné formě a radost ze společného hraní se podařilo přenést i na Yallah!