Celý projekt vznikl jako reakce na nedostatek kvalitních, původních písniček pro děti. Na základě profesionální nabídky Loutkohry Jihočeského divadla v Českých Budějovicích napsal a zrežíroval režisér David Dvořák kabaret “Kašpárek v rohlíku”. „Název „Kašpárek v rohlíku“ je typický pro anglosaský divadelní směr nazývaný FFT (Fast food theatre). Jedná se o rychloobčerstvovací formu divadelní produkce.“ upřesňuje autor kabaretního představení, David Dvořák „Rychle a snadno stravitelné představení pro nenáročné konzumenty. Zejména u dětí jsou tyto představení velmi oblíbená, protože jim je rodiče často zakazují. Jedná se o tzv. „etudový“ způsob představení, kdy jsou jednotlivé části vytvářeny jako samostatné mikroscénky v nejlepším případě zakončené pointou. Jakýkoliv nápad je hýčkán a kladen nad význam, poslání, výchovný prvek a vůbec nad dramaturgii. Tyto pojmy do FFT nepatří, ty patří spíše do Národních divadelních restaurací, kde se jí opatrně příborem.“ „Kašpárek v rohlíku“, je kabaret plný veselých písniček, scének, pojančených bláznivin a dobře praštěných postaviček. Logickým důsledkem úspěchu tohoto představení, které mělo premiéru 24.3. 2007 v Jihočeském divadle, bylo natočení alba „Bejbypank“. Vzniká i kapela jejíž výrazné blaznivé kostými jen vycházejí z atmosféry představení a zároveň vizuálně dokreslují celkový charakter kapely.
Natáčelo se během podzimu 2007 ve studiu Jámor Ondřeje Ježka. Na hudbě se kromě již zmiňovaného Ondřeje Pečenky podílel Jiří Müller a Jiří Šponar z Loutkohry ČB a záhadný spolek UBO; texty napsala trojice Pečenka – Müller – Dvořák. „S nadsázkou jsme nazvali tento hudební styl “bejbypank”, nikoliv po stránce hudebního provedení (písničky nejsou povrchní, otrlé nebo hrubé). Skladby na Kašpárkovi v rohlíku bourají zažitou představu hudební škatulky, která se nazývá “dětská písnička“ (poučná, vzdělávací, vysvětlující, infantilní).“ Pro zpěv a instrumentální spolupráci autoři oslovili osobnosti domácí scény nebo rodinné příslušníky zúčastněných: Blanka Šrůmová, Márdi, Jarda Svoboda, David Koller, Filip Nebřenský a Marek Doubrava (Hm...), Karolína Dytrtová (Miou Miou). Hrají a zpívají také herci Jihočeského divadla České Budějovice (kromě výše zmíněných Lucie Škodová, Jana Vanýsková, Denisa Posekaná a Jan Hönig, děti Eliška a Amálka Dvořákovy, Kryštof Ježek, Kristián Kracík).
Kašpárek v rohlíku následně absolvoval turné, kde například na českých hudebních festivalech Rock For People, České hrady.cz, Music Of Litvínoff, Natruc Kolín, Smíchoff Summer Praha a samozřejmě nechyběli divadelní festivaly Mezi Ploty Praha, Divadlo evropských regionů Hradec Králové, Na prahu České Budějovice, VyšeHrátky Praha a další.
Jeho mimořádně atraktivní vizuální podoba je přímo magnetem pro televizní kamery a tak za krátkou dobu existence bylo možné vidět Kašpárka v rohlíku živě vystupúvat v pořadech jako Noc s Andělem, Dobré ráno, Pomozte dětem, Snídaně s Novou a další