Pojmenování jedné autobusové zastávky poblíž táborského nádraží se leadrovi kapely My Dry Willow Vladimíru "Otovi" Kaplanovi zalíbilo natolik, že když počátkem roku 1999 začal spolupracovat s muzikanty táborského Jordán Blues Bandu, byl název kapely Černý mosty (dále jen ČM) hotov velmi rychle.
Devizou ČM bylo od počátku velké nasazení při živém hraní a interpretaci jak klasických standardů, tak bílého elektrického blues 60. a 70. let.
V dubnu 2000 vydala kapela vlastním nákladem desku Bluestime. Na ní se objevují i dvě české písničky - náznak budoucího směřování ČM, nikoliv však výhradního. Deska byla dobře přijata kritikou, v hodnocení časopisu Rock & Pop obdržela 6 hvězdiček. V červnu 2000 se podařilo ČM zvítězit v konkurenci 30 kapel na festivalu Blues Aperitiv v Šumperku a díky hodnocení odborné poroty se tak kvalifikovat na podzimní mezinárodní festival Blues Alive 2000. Rock & Pop v hodnocení Blues Aperitivu uvádí:
"Hvězdami pátečního večera se bezkonkurenčně stali Černý mosty z Tábora. Tušení, že to živě musí být mazec se dokonale vyplnilo. Kapela s jistotou jede především v klasice, kterou koření zřejmým cítěním i spřízněných žánrů a stoprocentním nasazením".
Ohlasy na Bluestime i na živá vystoupení vyústila v nominaci na Ceny Rocku 2000 časopisu Rock & Pop v kategorii objev roku. Kapele se brzy podařilo najít svůj prostor na české bluesové scéně. V roce 2002 vydává album Černý koření. Pak ukončuje svoji koncertní činnost. Kterou obnovuje až v roce 2005.